9. mai 2011

ei-tädi


täna ristusid meie teed ei-tädiga. Paavli kaltsukas (reklaam - päris lahe koht - riided ripuvad siivsalt stangedel, suuruse järgi sorteeritult, isegi minusugune põmmpea leidis sealt esimese 10 minutiga meelepärase jaki :) ), läksin sinna lootuses leida mõni ilmakohane müts pojale.
poes on eespool mõned mänguasjariiulid kuid sisseastujaid tervitab kõigepealt suur hunnik kaisuloomi - mõmmid, pipid, draakonid jne, kõik puha pehmed ja numsid. nende sisse oleks Harald heal meelel sukeldunud. poe taganurkas aga lastele suisa suur mänguasjanurk, selle kohal rippus silt, mis teatas, et lapsed on mängunurgas lapsevanema vastutusel.

Üks poiss sebis seal ringi. Harald muidugi hääs meeles liitus temaga. Oli tore, lapsed sebisid omaette, sain mütsikastis tuulata. tegin veel paar ringi stangedele, teine silm pidevalt poistel - mängisid ilusti. kuni siis teine poiss ära tüdis. ja siis hakkas kosutma - kevin! ei!... kevin! ei tohi! ja nii korda 10-20 täpselt ei lugenud... keelamise põhjused peamiselt ikka selles, et laps keelatud asju puutub (miskine kohviautomaat oli). ilmakohane peakate muretsetud, sättisime meiegi sammud kassa suunas. enne jäi veel ette leluriiul - klotsid ülemistel riiulitel; autod, pardid laste silmade kõrgusel - lõid Haraldil silma särama. lasin tal siis seal ees tsillida veel veidi kuni kõrvalt leitud mütsihunnikut tuulasin. samal ajal tatsas ea poolest pisut vanem Kevin ka riiuli ette. Kevin!! karjatab ema, "lähme juba!!", kevin hüüab "auto!" ja kisub ema käest ära, ema aga teatab süvenemata - "seal ei ole autot!". vallandus jonn, millest üksikuid sõnu oli eemalt raske kinni püüüda. mõtlesin veidi, kas sekkuda, kuid otsustasin mitte, sest ka mina ei taha, et minu kasvatushetkedesse sekkuksid mingid suvalised tädid poest.
mingil hetkel hüüatas ema - "siin poes ei müüda komme!", kevin viskles ema süles, müüa teatab teisele - "vii poisile kommi", hetke pärast oli poisi ees kommikorv, mida ta meeleldi enda kätte tahtis, ema noomima - "ei, tervet korvi ei saa!" mõned hetked hiljem olid poisi sõjasaagiks saadud kommid põrandal, jonn jätkus täies tuuris. ema oli poisile leidnud mingi motika plastkuuli sees ning püüdis sellega poissi rahustada - "näe, emme ostis sulle mootorratta!" poiss näppis plastkuuli ja kui selgus, et kuul lahti ei käigi, virutas selle kommidele järele.
mispeale ema teatab sõbrannale - "näe, sellepärast ma ei saagi temaga kusagil käia!"

Harald vaatas toimuvat külma kõhuga pealt. kommikorvi meil vaja polnud (raputasin müüa-härra agara pakkumise peale pead), see-eest sai poiss sõjasaagiks terve pildiloleva pardipere - 50 senti nägu;) ja lohistas neid õndsal näol terve ülejäänud päeva enda järel

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar