14. mai 2010

esimene suvepäev

et saabuvas suves oleks selliseid palju-palju-palju!

hommikul, pakin asjad ja lapsed kalessile ja vurr! - stromkale! esimese kase all löön piknikulina lahti ja patsatan kogu oma padajaniga sinnasamasse. võrratu! mitte väga päikese käes ja mitte väga vilus. mõnus.
vahetan lastel pampersid lihtsalt puuvillaste pükste vastu ja mõnus oleskelu võib alata!
Pisike E hirmutab vahepeal tuhatnelja minema ühe paariaastase poisi, kes vanaema mahitustele vaatamata ei taha paljasjalgsest roosa pluusiga lapsest midagi kuulda ega näha. pool tunnikest hiljem saime vastupidise kogemuse osaliseks - väike vene piiga tuli ligi, seisis E-st pelgalt poole meetri kaugusel ja seletas midagi oma napis nelja-viiesõnalises sõnavaras. muudkui seletas ja seletas. ema tuli ligi ja kiitis kaasa -on jah "njanja" ja on jah "tjotja". väikesel Eve-Lyl hakkas vist pisut kõhe, sest ta tuli minu juurde ja puges sülle. mispeale tüdruk astus meile ligemale ja ajas käed laiali.. vaatasin pisut arusaamatult tüdruku emale otsa, ema kiitis ikka veel et tädi ja tita.. no ega ma saa vastu panna, kui nii ilusti küsitakse ja võtsin kalli vastu.. veidi aja pärast veel teise ja kolmandagi. siis hakas vist tüdruku emal pisut piinlik ja ta hakkas oma napilt paariaastast piigat edasi udjama.. piiga aga võttis sammud hoopis meie vankri peale.. kui ta Haraldi (kes parasjagu vankril turnimisharjutusi tegi) kõrvalt vankrisangast kinni haaras, sai ema limiit täis ja ta võttis tirtsu sülle. hea, et võõra varagi suhtes aupaaklikkust üles näidati;)
kui tunnine piknik peetud ja mõlemad varupüksid mõlemal lapsel täis said, siis tuli uneaeg - padajan vankri peale ja mööda stromkat jalutama. väljas olevat näidanud 27 kraadi õhusooja. kaldaäärne vesi oli piisavalt soe, et esimesi suplejaid endasse meelitada. ja mis seal pattu salata - sain minagi jala märjaks..
ja lõpuks, kui koju hakkasime jõudma, lapsed magasid veel kui inglikesed, paljaste varvaste peal sitsilina, hakkas sadama õige ehtsamat suvist hoovihma:) lastele selline äratus, nagu arvatagi võib, väga ei meeldinud:Dveel pilte->

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar