17. november 2006

LUUSER x4

ma ei ole küllalt hea. ma ei tee piisavalt selle ja teise heaks. samas ka - äkki ma muretsen üle ja oma ülemuretsemisega teen ma mingeid lollusi, keeran olukorra veelgi hullemaks.

lugesin hommikul beebiekspressi. jäi tunne, nagu peaks ilmtingimata käima beebiga kuskil ringis v trennis.

"Kus te võimlemas või laulmas käite?" on äraproovitud sissejuhatus vestlusele, kui üks pisikest last kasvatav ema kohtab oma saatusekaaslast...

...Lapsega võimlemas, ujumas või laulmas käimine on umbes sama kohustuslik heaks emaks olemise element, nagu rinnapiimaga toitmine ja regulaarselt arsti vastuvõttudel käimine"


ja nõnda edasi, ikka samas vaimus et lapsed vajavad ja emmedel on lahe kogemusi jagada.

ma olen LUUSER ei käi tibuga ujumas, laulmas ega isegi mitte võimlemas. kuigi mõtteid on olnud. isegi mõned ujutamiskohad on netist üles leitud. lihtsalt pole mahti olnud kohale minna.

***

komistasin laheda yahhoo grupi otsa. piss_pott on grupi nimi. ja leidsin endale jälle ühe kompleksi. ühe luuseri sildi. kui irl enda ümber vaatan näen paljusid beebisid, kelle emmed alla aasta küll lapsele potti ostnud pole. õigust-öelda olen ma vist ainuke.
ja nüüd mis ma loen! pissit püütakse juba kuuselt, just ÜHE KUUSEL beebil. veel kahekuuselt pidada laps märku andma pissihädast. edaspidi unustavat ta selle ära. aga aastane laps peaks juba ise potti tooma.

Me panime poisi potile 3-kuuselt ja toetasime ise kaenla alt ja selja tagant. Enne seda pissis ta käte vahel seistes dussi äravooluauku. Sedasi alustasime 1,5 kuuselt.
või siis
Meie hakkasime siis, kui ise juba toega istuda oskas. mingi 4,5 kuuselt panin poisi potile ja ise toetasin ta selga (pott minu jalge vahel, poiss potil, selg vastu mind).
või
kui oleksin teadnud, et öine mähkmevabadus on nii mugav, oleksin tal juba paar kuud varem (u 7-kuuselt) öise mähkme ära jätnud. Aga ei teadnud, kartsin, et ta teeb voodi märjaks
kõige agaram:
Mina hakkasin poega pissitama 1-kuuselt plastmasskausi kohal. Kõige lihtsam oli kui istusin ise diivanil ja kauss oli jalge vahel põrandal. Poissi hoidsin siis kätel kausi kohal, sihtides juga ikka
kaussi :P Aga märguanded või vahed pead oma lapse järgi kindlaks tegema...

ja
Kõige ponksim ponks, hea polstriga ja rõõmsa meelega, marlitame alates teisest elukuust ja pissime vanni suure kaarega mitu korda päevas.

oi, ja räägime mähkmetest ka. tundub et kõik seal grupis, ning kõikjal mujalgi, on ühekordsete mähkmete vastu - risustavad loodust, pole nahasõbralikud, panevad lapse hauduma ja muud sada häda. "õiged" emmed kasutavad marlimähkmeid. ma küll ei kujuta ette kuskohast need õiged emmed aja leiavad, et mähkmeid pesta, netis kolada, kommida ning teisi õpetada ja meheraasule (tihti ka suurematele lastele) süüa teha? /OK, vb on nad kodused ja pühendunud perele, erinevalt minust, kes ma ka firmaasjadega üritan kursis olla/

nii et ma olen kahekordne LUUSER - potitamine alles algusjärgus (laps ise ei küsi ja mina märke lugeda ka ei oska, koba peale tuleb piss ikka mõnikord (4-5-6xpäevas) potti, kaka korra nädalas).
ja ühekordsetest mähkmetest loobuda ei kavatse. ei ole mina märganud erilist haudumist ka suvekuumuses mitte ja lõppeks - me ju kõik kasutame tampoone ja hügieenisidemeid - tooted mis on mugavuse pärast välja mõeldud ja ilma milleta kasutaksime siiamaani marlimähkmeid "teatud ajal kuust". huvitav miks sellest räägitud ei ole, kui palju need loodust reostavad ja kui mitmed põletikud on lõhnastatud sidemetest tingitud???

õhtupoolikul kui üks kauaaegne sõbrants (ärand'palunsolvu) küsis, et kas ma arsti ei olegi kutsunud, kuna laps juba kolmat' päeva palavikus tundsin ma end jälle LUUSERINA. no ei leia põhjust palaviku (kolm päeva jutti 37,2-37,9 päeva jooksul, peale ärkamist vähem ja enne und rohkem) ja nohu pärast arstile minna. paratsetamol on kodus olemas; viinasokid jalga, nohutilgad ninna ja seni kuni laps vähemasti pool päevast kassi ja palle taga ajab ei tohiks eriti hullu olla. mis see arst mulle ütleks - jätkake samas vaimus. arvan. aga vb olen ma hoolimatu? vb peaks ikka spetsialistiga nõu pidama...
Metsatagune lohutas lahedalt - tema ütleks, et paratsetamol pärakusse tuleb ära jätta ja seni kuni mina kahe äärmuse vahel olen, peaksin end hästi tundma....:P

4 kommentaari:

  1. Äh, ära põe! Me kõik anname ju oma laste kasvatamisel oma parima...onju?! Nii et - sina kasvatad ja ise tead, mis on parim...lõppeks on kõik lapsed ju potil käima hakanud ja haiged on ka kõik vahetevahel. Ja veel...mina ka ei kiirusta kunagi kohe arsti kutsuma...küll helistan ja küsin nõu...alati annb perearst sama nõu, mida ma juba kodus oma teadmistest kasutan... :-)

    VastaKustuta
  2. Anonüümne20/11/06 5:53 PM

    Mnjaa, vaat tundub, et olen ka LUUSER kuubis. Aga lohutab see või mitte, ma ei saa aru nendest emadest, kes kohe arstile liduvad nii kui pisike nohu vms. Nohud, köhad, palavikud ravin küll ise ära. Tavaliselt TUNNEN ära, kas on põhjust arstile minna või mitte.

    VastaKustuta
  3. Anonüümne21/11/06 1:34 PM

    see on ju kõik õige jutt, et ühekordsed mähkmed reostavad loodust ja lapse pepule pole nad just kõige paremad jne. ja miks ei ole sellest räägitud, et sidemed naistele kehvasti mõjuvad - on ju? tampoonid muide ka pole kõige tervislikumad (ega ka näiteks stringid). ökoinimestele ongi seepärast välja mõeldud mooncup.

    kuidas leida marlitamiseks aega? ma ei tea. ma pole pidanud spetsiaalselt selle jaoks aega tekitama. õhtul viskan mähkmed muu pesuga koos masinasse ja kuivama riputan nad ka, nii nagu ülejäänud pesu. kogu marlitamisele kuluv aeg. triikida neid ju pole vaja (tegelikult pole kasulikki, vähendab imavust). mis erilist aega selleks vaja on?

    VastaKustuta
  4. minu esimene laps (14a) kasvas olude sunnil marlimähkmetes, nii et tean küll, mis tähendab marlitamine ja kui palju aega/närve säästavad ühekordsed mähkmed. õige küll. raha nad ei säästa.
    aga mis mooncupi puutub... silikoon? ökosilikoon? tõesti, ma võhik, aga mooncupi tutvustus mahekauba lehel minus vaimustust ei tekitanud.
    a vb võite m ind ristida rohevaenulikuks:)

    VastaKustuta